Logo

Celotáborová hra

Programy dnů

Lidé na táboře

Fotografie

Pohlednice z tábora

 
VLNA SE ZVEDÁ, UTEČ, KDO MĚ HLEDÁ

  Jednoho z prvních dnů, kdy vám bylo svěřeno vedení lodi, se všude kolem vaší lodi objevila nepatrná mlha. Ale ta pak začala najednou houstnout a houstnout, až nebylo vidět na krok. Rázem se zvedl silný vítr, který se opřel do vašich plachet a po dlouhou dobu jim nedal odpočinek. Loď, hnána touto strašlivou nezkrotnou silou, se proti vaší vůli sunula do neznámých krajů a svou zdánlivě nekonečnou pouť ukončila v Dekagónii. Vítr zde ustal a mlha se rozplynula.
  Dekagónie byla mystickou oblastí, o které se šířily pověsti, že je středem všech mořských vládců. Těm podle báje panoval samotný Poseidon. Každý vládce zde střeží svoje území a čas od času vyvolává velké vlny, aby ukázal svoji moc. Čím je totiž moc vládců větší, tím větší vlnu dokážou vyvolat. Tyto vlny většinou nepřesáhnou okraje jejich území, samozřejmě kromě Poseidona, jehož vlna zasáhne celou Dekagónii. Vládci neradi vidí, když někdo jen tak brázdí vody jejich oceánů, a proto musí každý prvně slušně o projetí požádat. Kdo by tak neučinil, byl by bez prodlení smeten tou největší vlnou a jeho loď by klesla na dno oceánu. Stejný osud by vás potkal, pokud byste se nevyhnuli vlnám, kterými ukazují svoji moc.
  Musíte se vrátit do míst, odkud jste byli větrem do Dekagónie vtaženi. Nezbývá vám, než plout postupně přes všechna území ovládaná bájnými vládci. Brzo však zjistíte, že legenda je skutečností a co víc, že nejste sami, kdo se touto cestou snaží plout. Musíte být nejrychlejší a získat povolení jako první! Sebemenší zdržení vám zkomplikuje život. Dávejte pozor na vlny a vyvarujte se hádkám s vládci. Před vlnami vás uchrání pouze velryby, které vám dovolí vlézt si na jejich hrb. Vlna je neškodně polochtá pod krkem a vy si nesmočíte ani vlásek. O velryby je však nouze!Stanice Techniků Vyšehrad
Vratislavova 15
128 00 Praha 2
Tel. 02/90000751