Vodní Šachy

Síly Impéria a Chaosu se po dlouhé době opět potkají tváří v tvář na bitevním poli. Dnešní zkouška prověří schopnosti každé jednotlivé kapituly, především pak taktické schopnosti velitele a poslušnost, oddanost a bojové schopnosti ostatních členů jednotky.

Pravidla:
Zápasí vždy jeden tým Imperiálů proti jednomu týmu Chaosu. Týmy se rozmístí na protilehlých stranách hrací plochy. Každý hráč obdrží 5 kusů munice (pytlíky s vodou).
Vylosuje se strana, která potáhne jako první. Hra se dělí na jednotlivá kola, během jednoho kola může hrát pouze jeden hráč. Velitelé jednotlivých družstev volí, který hráč jeho týmu využije dané kolo ke hře.
Během kola má hráč, který je právě na tahu, tři akce. Za akci se považuje přesun na přilehlé hrací pole, nebo hození jednoho kusu munice. Hráč nemusí nutně použít všech tří akcí. Na hracím poli se nelze pohybovat diagonálně.
Každý hráč má dva životy. O život může přijít tak, že obdrží zásah municí od nepřátelského hráče. Během útoku na svou osobu se může hráč pokusit letící munici vyhnout, ale nesmí přešlápnout hranice svého pole, jinak automaticky přichází o jeden život. Hráči si na hracím poli nesmí podávat munici.
Jediné jednotky, které mohou útočit (hodit pytlík s vodou) na libovolnou vzdálenost, jsou skauti/heretici. Ostatní hráči mohou útočit pouze na protihráče na sousedním poli.
Hra končí, pokud je již všechna munice použita, pokud jeden z týmů přijde o všechny životy, nebo pokud uplyne maximální stanovená doba na jednu hru. Vyhrává tým, který přišel o méně životů než soupeř.

Fotky